česky slovensky deutsch

Automatický kotel na tuhá paliva se zásobníkem EKO-KWPR, uhlí/ kusové dříví 40cm, emisní třída č.3.

DUÁLNÍ digitální plně automatické kotle na tuhá paliva se zásobníkem paliva, možností ručního přikládání do spalovací komory s vodním roštem. Kotel umožňuje spalovat jak uhlí tak i zároveň kusové dřevo do délky 40cm.

EKO-KWPRAutomatické kotle na tuhá paliva jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů a jsou osazen spolehlivou elektronikou zajišťující dlouhou životnost a maximální topný výkon. Zásobník na uhlí (černé i hnědé) frakce 5-25 mm zajišťuje přísun paliva v topné sezóně na až 5 dní provozu. Na začátku topné sezóny dojde k zapálení automatického kotle na tuhá paliva a následně uživatel jen přisypává uhlí a vyprazdňuje popelník. Uhlí vhodné pro tento druh kotle se běžně prodává na našem trhu již za ceny od 250 Kč/q! Kusové dříví musí být proschlé s maximální délkou 40 cm. Dále je pak možné přikládat i kusovým uhlím větších frakcí.

Emisní parametry kotle vyhovují normě emisní třída č.3, PN-EN 303-5:2012

Elektronika se stará o zajištění optimální teploty topné vody tak, jak ji naprogramoval uživatel. Systém je propojen s pokojovým termostatem a zajišťuje komfort jako u elektrického či plynového vytápění. Plně programovat lze nejen režim denních hodin, ale také týdenních cyklů.

Automatické kotle na tuhá paliva dosahují vynikajících parametrů účinnosti spalování, což je zřejmé i z toho, že z komínu nestoupají oblaka hnědého kouře. Automatické dávkování drobných kusů uhlí a ventilátor přivádějící vzduch do výhně se starají o dokonalé prohoření každého kusu paliva. Topení se tak stává nejen ekonomické, ale i ekologické.

Plně automatické kotle na tuhá paliva jsou vybaveny řadou bezpečnostních systémů, které zabraňují případnému přehřátí a znehodnocení kotle. Stejně tak je chráněn i motor a převodovka šnekového podavače v případě, že by se do paliva dostaly nežádoucí předměty jako hřebíky, kusy železa a další. Podle druhu paliva (každé uhelné ložisko má jinou popelnatost a energetickou vydatnost) Vám přesně nastavíme programy dávkování a hoření.

Ve snaze zajistit maximální životnost efektivnost automatického kotle na tuhá paliva jej doporučujeme instalovat spolu s tří nebo čtyř-cestným ventilem (viz návod k montáži a obsluze).

Kotel existuje v levé a pravé variantě (při čelním pohledu je rozhodující, na které straně je zásobník paliva).

Výhody automatických kotlů na tuhá paliva

 • dvouohnišťové automatické kotle na tuhá paliva
 • možnost provozu v uzamčeném režimu (při dodržování odpovídajících bezpečnostních předpisů)
 • tichý provoz podávacího šneku
 • tepelný výměník vyroben z certifikované oceli
 • kompaktní zabudování řídící jednotky
 • jednoduchost ovládání - displey s intuitivním menu pro provoz automatický či ruční
 • vodní rošt
 • vysoká účinnost
 • zaručená jakost - všechny výměníky svařovány průmyslovými roboty
 • nízké emise
 • široký rozsah modulace výkonu
 • vestavěný tlakoměr do regulátoru
 • otvor pro čištění spalin pod kouřovodem
 • jednoduchý systém vyvažování
 • možnost regulace tahu spalin
 • protipožární dvířka
 • technický servis door-to-door
 • garance dostupností náhradních dílů
 • možnost připojení týdenního programátoru
 • prodloužená cyrkulace spalin
 • možnost přípravy t.u.v. mimo vytápěcí sezónu - režim léto/zima
 • možnost řízení čerpadly t.u.v., u.t. a cirkulace

Automatické kotle na tuhá paliva EKO-KWPR - specifikace

dual-15-20.jpg

dual-25.jpgFotogalerie

EKO-KWPR - schéma EKO-KWPR - schéma EKO-KWPR - schéma EKO-KWPR - schémaeko-kwpr_2.jpg

Přejít do E-shopu

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

edit Přidat recenzi

Recenze (2)

#2
Mal by som záujem vykurovať objekt Kulturneho domu automatickym kotlom a rad by som sa oboznámil bližšie s možnosťami ktoré mám, ak sa.odpojim od centrálneho rozvodu tepla od alovnaftu .objekt má.500m2 a je v Bratislave
Ing Jozef Dubjel
17. březen 2018
IP 151.236.226.151
jozef.dubjel (at) gmail.com
#1
Dobrý den, již čtvrtou zimu topíme v našem RD automatickým kotlem Elektromet na uhlí. Jako palivo používáme hnědý oříšek II z dolu Ledvice. Kotel zapaluji většinou kolem poloviny září a vyhasínám v květnu až červnu - podle počasí ( bydlíme na vesnici u Žďáru nad Sázavou, tedy na Vysočině). Náš domek je poměrně velký - dvougenerační s podsklepením a... byl postaven v roce 1992. Od té doby byla provedena pouze výměna oken za plastová a provedeno zateplení posledního stropu, jinak žádné stavební úpravy nebyly prováděny. Za celou topnou sezonu spotřebujeme cca 60q výše uvedeného paliva a samozřejmě automatickým kotlem na uhlí ohříváme po celou topnou sezonu i kombinovaný 180 l boiler na TUV. Při venkovní teplotě kolem nuly vydrží zásobník na palivo cca 6 - 7 dnů, samozřejmě při mrazivém a větrném počasí je spotřeba paliva vyšší a je nutné palivo doplňovat za 3 - 4 dny. Dalším hlediskem, které nelze opomenout, je požadovaná teplota v obytných místnostech. My máme umístěn pokojový termostat v obýváku a teplota se pohybuje v rozmezí 21,5 až 22 °C. Oproti předešlému systému vytápění, kdy jsme měli kotel na tuhá paliva Viadrus a ohřev TUV byl z velké části na noční el. proud, je nám nyní každý rok vracen přeplatek ze elektřinu ve výši cca 8 - 9 tisíc Kč, což je velmi příjemné, jelikož náklady na topení s ohřevem vody nejsou v žádném případě vyšší a to nemluvím o určitém komfortu, kdy ráno v pět vstáváme do práce a je teplo.. přijedeme pozdě z práce a je teplo.. já odjedu na služební cestu a rodina má teplo a nic neřeší. Navíc pořizovací cena kotle byla velmi příznivá a díky úspoře na elektřině bude tato investice po pěti letech vrácena. Samozřejmě kotel a obsluha potřebuje určitý čas, aby si na sebe zvykli , ale pokud byl na začátku nějaký problém, tak byl vždy na telefonu servisní technik a věc byla ihned řešena. V současné době jsem s automatickým kotlem na uhlí velmi spokojen a nemám žádný důvod k hledání jiného způsobu vytápění RD. více
Vladimír Sobotka
25. listopad 2014
IP 195.93.216.109
vladako (at) seznam.cz
alert Tento obsah je dostupný pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům.
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
Vytisknout stránku· Mapa stránek· Mobilní verze · © 2012 - 2021 Elmet Trade · Počet návštěv: 978378 (51728)